VIII WIELKA KOSMICZNA PARADA SMOKÓW 2008

Teatr Groteska w Krakowie od ośmiu lat jest organizatorem i pomysłodawcą Wielkiej Parady Smoków. Jest to impreza plenerowa, o międzynarodowym zasięgu, o szerokim wydźwięku medialnym i reklamowym, dla rzeszy publiczności, gromadząca każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy widzów.

W roku 2007 Parada Smoków odbyła się w ramach Programu Unii Europejskiej „Kultura 2000”
w Dublinie (St. Patrick Festiwal, Dublin, Irlandia), Pradze (Divadlo Maskaron, Praga, Czechy), Portugalii (Teatro do Elefante, Setubal, Portugalia), Walii (Heart of the Dragon, Newcastle Emlyn, Walia) oraz Łodzi i finałem w Krakowie, w ramach Święta Miasta Krakowa oraz uroczystości rocznicowych 750-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim.

Szacujemy, że projekt w 2007 roku objął swoim zasięgiem 600 tysięcy osób w sześciu krajach, a dzięki internetowej transmisji trafił do jeszcze większej liczby odbiorów.

VIII WIELKA PARADA SMOKÓW ODBĘDZIE POD HASŁEM: KOSMICZNA!
TEATR GROTESKA GWARANTUJE KOSMICZNĄ ZABAWĘ I PROGRAM!

PROGRAM VIII WIELKIEJ KOSMICZNEJ PARADY SMOKÓW W KRAKOWIE:

Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu
7 czerwca (sobota)
godz. 13:00-15:00, ul. Dominikańska, ul. Grodzka, Rynek Główny
Parada Smoków składać się będzie z ok. 50 - co najmniej 4-metrowych figur smoków i innych stworów z całej Polski, animowanych przez ponad 1.000 dzieci pod eskortą zastępów Rycerzy. Oprawę Parady stanowią orkiestry oraz uliczni artyści m.in.: bębniarze, tancerze i szczudlarze.

Wielkie Smocze Widowisko plenerowe na Wiśle typu „Światło – Dźwięk”
7 czerwca (sobota)
godz. 22:00, zakole Wisły pod Wawelem
Wielkie widowisko plenerowe na Wiśle typu "światło-dźwięk" łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas widowiska zaprezentują się wielkogabarytowe smoki (do 25 m długości i 15 m wysokości) umieszczone na barkach, skuterach i statkach, animowane przez aktorów Teatru Groteska. Widowisko będzie miało charakter multimedialny, łączący teatr i muzykę.

Smoczy Piknik Rodzinny, Bulwary Wiślane przy Smoczej Jamie
7 czerwca (sobota) godz. 11:00 - 21:00
8 czerwca (niedziela) godz. 11:00 - 19:00
Podczas dwudniowej familijnej imprezy zapraszamy do skorzystania z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tą okazję przez Teatr Groteska: festyn rycerski, smocze konkursy, koncerty. Na scenie zaprezentują się liczne zespoły taneczne i muzyczne.


© Teatr Groteska 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by Eurohost

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystywanie tekstów lub ich fragmentów publikowanych w portalu www.paradasmokow.pl w innych mediach lub serwisach internetowych wymaga zgody redakcji portalu!

Projekt realizowany przy finansowym wsparciu programu Komisji Europejskiej Kultura 2000