Wasztaty w Łodzi 27, 28 XI 2006 oraz 27, 28 II 2007

Teatr Lalek Arlekin przez dwa dni przeżywał prawdziwe twórcze oblężenie. 27 i 28 listopada odbyły się warsztaty, na których młodzież z liceum plastycznego zmierzyła się z wykonaniem projektu scenograficznego. Wynikiem tych zajęć są projekty kostiumu przedstawiającego smoka dla trzech szczudlarzy. Jeden z projektów został wybrany i będzie realizowany w arlekinie przy współpracy z młodym artystą. Smok weźmie udział w paradzie na Festiwalu z okazji Dnia świętego Patryka a pozostałe projekty wezmą udział w wystawie w krajach uczestniczących w projekcie unijnym. Warsztaty są częścią projektu „Wielka Parada Smoków Europejskie Mity i Legendy” realizowanego we współpracy z Teatrem Groteska w Krakowie przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Kultura 2000.

27 lutego w Teatrze nastąpiła oficjalna i publiczna prezentacja nowego smoka Arlekina – „Niuńka”. Niuniek jest wynikiem warsztatów plastycznych, które odbyły się w październiku 2006r. i były pierwszą częścią trwających właśnie dwudniowych warsztatów. Trwające w Arlekinie Międzynarodowe Warsztaty przeprowadzane zostały na trzech poziomach:
*dla młodych twórców (dzieci i młodzież);
*dla nauczycieli;
*dla młodych artystów
i mają zaszczepić idee Europy jako wspólnego domu i przybliżyć mityczną historię i legendy innych krajów. Smok Niuniek wział udział w paradzie na Festiwalu z okazji Dnia świętego Patryka (St Patrick's Festival)w Dublinie 17 marca 2007r.
Szacuje się, że projekt obejmie swoim zasięgiem przynajmniej 600 tysięcy osób w sześciu krajach, a dzięki internetowej transmisji trafi do większej liczby odbiorów.


© Teatr Groteska 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by Eurohost

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystywanie tekstów lub ich fragmentów publikowanych w portalu www.paradasmokow.pl w innych mediach lub serwisach internetowych wymaga zgody redakcji portalu!

Projekt realizowany przy finansowym wsparciu programu Komisji Europejskiej Kultura 2000